Styl skandynawski. Jakie meble wybrać?

Styl skandynawski. Jakie meble wybrać?

Styl skandynawski charakteryzuje się prostotą i naturalnością. W przypadku mebli w stylu skandynawskim liczą się detale, wykończenie i barwa. Cechuje się surowością, ale jednocześnie dużą funkcjonalnością. Wśród mebli można znaleźć lekkie i ażurowe. Podczas urządzania wnętrz w stylu skandynawskim należy kierować się zasadą, że im mniej tym lepiej. W pomieszczeniach powinny się zatem znaleźć jedynie potrzebne i użyteczne przedmioty. W efekcie pomieszczenia sprawiają wrażenie przestronnych i lekkich.

Styl skandynawski jest określeniem kilku stylów, a mianowicie stylu szwedzkiego, stylu fińskiego i stylu duńskiego. Różnice między wymienionymi stylami są niewielkie, dlatego zwykło się nazywać je ogólnie stylem skandynawskim. Styl duński charakteryzuje się romantyzmem i łagodnością oraz dominacją bieli nad innym barwami. Styl fiński natomiast cechują formy organiczne oraz biel i czerń. W przypadku stylu szwedzkiego najbardziej liczy się minimalizm.Założeniem wszystkich odmian jest to, aby mieszkanie sprawiało wrażenie naturalnego i przyjaznego. Blade i czyste neutralne barwy, a także odcienie beżu kontrastują z odcieniami hebanu, kasztanu i grafitu. Bardzo istotnym elementem dekoracyjnym w przypadku stylu skandynawskiego jest zestawienie gładkich ścian w odpowiednim kolorze z niewielką ilością mebli. Styl skandynawski jest bardzo podobny do stylu minimalistycznego. Podobnie jak on charakteryzuje się umiarem i prostotą. Styl skandynawski jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wnętrz niewielkich i przytłaczających. Pomieszczenia urządzone w ten sposób charakteryzują się szykiem, którego nie zapewnią nawet najdroższe i najcenniejsze antyki.

Podsumowując powyższy artykuł, meble do wnętrz w stylu skandynawskim powinny być bardzo surowe i prosty. Przy odpowiednim doborze mebli i kolorystyki ścian, możliwe będzie uczynienie z tego mieszkania bardzo atrakcyjnego wnętrza, przy jednoczesnym poniesieniu jak najmniejszych kosztów.