Porady dotyczące kupna domu: jak znaleźć odpowiedni dom jednorodzinny

Porady dotyczące kupna domu: jak znaleźć odpowiedni dom jednorodzinny

Zakup domu to poważne przedsięwzięcie finansowe. Nie musi być jednak tak skomplikowane, jak się wydaje. Jeśli kupujesz dom po raz pierwszy, na pewno masz mnóstwo pytań, takich jak Ile wynosi zaliczka? Z kim powinienem porozmawiać o kredycie hipotecznym? Jeśli kupuję dom, a mój kredyt nie jest najlepszy, czy jest jeszcze jakaś opcja dla mnie? I jak znaleźć odpowiedni dom jednorodzinny?

Znając odpowiedzi na tego typu pytania, można znaleźć idealny dom dla siebie. W tym artykule porozmawiamy o tym, jak się do tego zabrać.

Przyjrzyjmy się różnym krokom związanym z kupnem domu. Można je podzielić na kilka kluczowych kroków, o których należy pamiętać.

1. kwalifikacja wstępna

Jednym z pierwszych kroków w poszukiwaniu domu jest znalezienie kredytodawcy, który pomoże Ci go znaleźć. Kredytodawcy mogą zaoferować wiele różnych produktów hipotecznych do wyboru, w tym kredyty FHA, kredyty konwencjonalne, a nawet kredyty VA. Następnie przeprowadzą prześwietlenie Ciebie i Twoich finansów, określając, na jaki dom możesz sobie pozwolić.

Jeśli nie jesteś w stanie zakwalifikować się do otrzymania kredytu, nadal istnieją sposoby na znalezienie domu. Można poszukać domu, który jest wystawiony na sprzedaż przez właściciela (FSBO), lub zawrzeć umowę rent-to-own (RTO) z właścicielem, który udostępni dom na pewien czas, ale pozwoli go później kupić.

2 Wstępna akceptacja

Po ustaleniu przez kredytodawcę, na jaki dom Cię stać, wydaje on wstępną zgodę na zakup. Jest to ogólne oszacowanie kwoty, jaką możesz pożyczyć, i nie jest ono dla Ciebie w żaden sposób wiążące. Wstępne zatwierdzenia mogą się znacznie różnić i jeśli znajdziesz kredytodawcę, który jest skłonny przyznać Ci tę kwotę, to jesteś w dobrej sytuacji.

Niektórzy kredytodawcy mogą jednak nie być skłonni pójść tak daleko i będą wymagać od Ciebie wpłacenia wyższej kaucji lub posiadania lepszego wyniku kredytowego. Przed podjęciem decyzji najlepiej jest rozejrzeć się za najlepszą możliwą ofertą i zapoznać się z wieloma ofertami.

3 Zamknięcie

Po uzyskaniu wstępnej zgody, większość kredytodawców będzie wymagać podpisania pewnego rodzaju umowy przed przyznaniem kredytu hipotecznego. Umowa ta jest znana jako dokument “zamknięcia” i pozwala kredytodawcy na udzielenie Ci kredytu hipotecznego. Po zawarciu umowy nadchodzi czas na zamknięcie domu.

Istnieje kilka różnych sposobów zamknięcia domu, ale najczęstszym jest tradycyjna metoda znana jako finansowanie “back-to-back”. Finansowanie “back-to-back” polega na podpisaniu umowy ze sprzedającym, a następnie zamknięciu domu przez osobę trzecią, np. agenta zamykającego. Kupujący i sprzedający są całkowicie nieświadomi siebie nawzajem aż do momentu po zamknięciu, kiedy ostateczna robota papierkowa jest zakończona.

4 Post-Closing

Po zamknięciu transakcji trzeba będzie prawdopodobnie zapłacić jakieś koszty zamknięcia, w tym opłaty za inspekcję, podatki od przeniesienia własności i depozyt za dom.

Jeśli udało Ci się zamknąć transakcję na dom, który wymagał od Ciebie wpłacenia wyższej zaliczki, może to zmniejszyć kwotę Twojej hipoteki. Jednak większość kredytodawców wymaga minimalnej zaliczki w wysokości około 5%.

Te zaliczki i koszty zamknięcia zostaną zapłacone pożyczkodawcy, który pomógł Ci zakwalifikować się do kredytu, lub firmie tytułowej, która dostarczy Ci formalności do zamknięcia domu.

Wnioski

Kupno domu może być trudnym zadaniem, dlatego ważne jest, by poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem domu, ale nie wiesz, od czego zacząć, zapoznaj się z poradami zawartymi w tym artykule. Pomogą Ci one w znalezieniu odpowiedniego domu dla siebie.

Jeśli chcą Państwo kupić dom, a mają niską ocenę kredytową, nie należy tracić nadziei. Wciąż istnieją dostępne opcje.

Szukając odpowiedniego domu, należy upewnić się, że szuka się go we właściwym miejscu. Nie wszystkie domy są położone w tych samych miejscach. Warto poszukać w innej części miasta lub nawet w innych częściach miasta. W ten sposób można znaleźć odpowiedni dom dla siebie.

Po znalezieniu odpowiedniego domu dla siebie, należy się upewnić, że jest się przygotowanym do procesu kupna domu. Obejmuje to uzyskanie wstępnej kwalifikacji i wiedzę, na ile możesz sobie pozwolić na zakup.

Ostatecznie kupno domu jest inwestycją długoterminową, więc nie należy się spieszyć i upewnić, że wybiera się odpowiedni dom.