Twój przewodnik po zakupie pierwszego domu: Kompleksowy przewodnik dla początkujących

Wszyscy chcemy mieć własny dom. Niezależnie od tego, czy jesteś świeżo po studiach, właśnie wziąłeś ślub, czy po prostu chcesz mieszkać gdzieś indziej niż w domu swoich rodziców, kupno domu jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych sytuacji. Jednak kupno domu nie jest tak proste, jak podpisanie umowy najmu i przekazanie trochę czynszu co miesiąc. Istnieje kilka rozważań, o których musisz pamiętać przed zakupem swojego pierwszego domu. Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć proces zakupu domu, przygotowaliśmy ten kompleksowy przewodnik po tym, jak kupić swój pierwszy dom. Obejmuje on wszystko, od finansowania do agenta nieruchomości i więcej. Więc na co czekasz? Przewiń dalej i uzyskać oświecony o zakupie swojego pierwszego domu!

Zrozumieć proces kupna domu

Kupno domu to poważna decyzja, która może mieć trwały wpływ na Twoje życie. Ważne jest, abyś zrozumiał proces, abyś był przygotowany na to, co Cię czeka.

Zdecyduj się na swój budżet i znajdź swój wymarzony dom

Po pierwsze i najważniejsze, zdecyduj się na swój budżet i znajdź swój wymarzony dom. W zależności od lokalizacji, pożądanej okolicy i obecnego rynku nieruchomości, może być w stanie znaleźć przyzwoity dom na steal lub może trzeba ustawić wyższy budżet, jeśli chcesz dostać się do wyższej okolicy cenowej. Jeśli nie jesteś pewien, ile możesz wydać na swój dom, jeden trick można użyć jest wziąć swój miesięczny dochód i odjąć wszystkie inne wydatki, takie jak artykuły spożywcze, rachunki za media, płatności kartą kredytową i tak dalej. Niezależnie od tego, jaka kwota zostanie, jest to, co można rozsądnie wydać na kredyt hipoteczny każdego miesiąca. Ponieważ zakup domu jest jedną z największych inwestycji, które zrobisz w swoim życiu, ważne jest, aby ustawić realistyczny budżet, aby nie przejść za burtę i kupić coś, czego nie można sobie pozwolić lub mieć do foreclose na dół drogi.

Rozpocznij badania

Po ustaleniu zakresu cen i konkretnej dzielnicy, nadszedł czas, aby rozpocząć badania. Badania jest kluczem przy zakupie pierwszego domu, ponieważ może pomóc Ci zaoszczędzić dużo pieniędzy w dłuższej perspektywie. Należy najpierw zacząć od pośrednika. Realtor może pomóc Ci poruszać się po rynku nieruchomości w Twojej okolicy, jak również pomóc zrozumieć proces zakupu domu. Ponadto, nieruchomości może pomóc wynegocjować najlepszą ofertę możliwe. W zależności od tego, jak konkurencyjny jest rynek nieruchomości w Twojej okolicy, może być w stanie uzyskać świetną ofertę na swój pierwszy dom. Jednak należy być przygotowanym na spędzenie trochę czasu na badaniach i patrząc na różne właściwości.

Znajdź kredytodawcę

Po znalezieniu domu swoich marzeń, nadszedł czas, aby uzyskać wstępne zatwierdzenie dla kredytu hipotecznego. Aby uzyskać wstępne zatwierdzenie dla kredytu hipotecznego, trzeba będzie odwiedzić lokalny bank lub unii kredytowej i wypełnić pewne formalności. W zależności od sytuacji finansowej, uzyskanie wstępnej zgody na kredyt hipoteczny może zająć kilka dni lub nawet tygodni. Możesz również przyspieszyć ten proces, przynosząc swoje odcinki wypłaty i inne dokumenty finansowe. Po uzyskaniu wstępnej akceptacji dla kredytu hipotecznego, będziesz mógł negocjować ze sprzedawcą i kupić swój pierwszy dom. Musisz tylko upewnić się, że masz fundusze na pokrycie kredytu hipotecznego.

Znajdź odpowiedniego agenta nieruchomości

W zależności od sytuacji, możesz być w stanie kupić dom bez pośrednika. Jednak zakup pierwszego domu z pośrednikiem może pomóc przyspieszyć proces, zwłaszcza jeśli jesteś pierwszym nabywcą domu. Większość pośredników świadczą swoje usługi za darmo, jeśli kupisz dom przez nich. Jeśli nie chcesz iść przez pośrednika, zawsze możesz znaleźć sprzedawcę, który jest gotów sprzedać bezpośrednio do Ciebie, ale może to być trudne do znalezienia takiego sprzedawcy. Ponadto, jeśli zdecydujesz się przejść przez pośrednika, możesz negocjować kwotę, którą płacisz pośrednika. Zazwyczaj można poprosić o zniżkę, jeśli kupujesz dom przez pośrednika. Po znalezieniu odpowiedniego pośrednika i zdecydować, ile zapłacić mu lub jej, to jest czas, aby rozpocząć wyszukiwanie właściwości.

Ostatni krok

Po znalezieniu domu swoich marzeń i sprzedawca zaakceptował swoją ofertę i zgodziłeś się na cenę, nadszedł czas na ostatni krok. W tym momencie trzeba będzie udać się do kredytodawcy, podpisać papiery hipoteczne i drutu wymagane fundusze. Gdy już to zrobisz, czas zacząć się pakować i przenieść do nowego domu. Gratulacje! Właśnie kupiłeś swój pierwszy dom. Teraz, gdy wiesz już wszystko o zakupie pierwszego domu, pozostaje tylko zacząć działać!

Co należy wziąć pod uwagę podczas remontu domu

Jeśli chcesz wyremontować swój dom, zapewne wiesz, że proces ten jest nieco kłopotliwy pod względem finansowym. Niektóre remonty są bardziej zabawne niż inne, a niektóre...

CZYTAJ WIĘCEJ

Cegły elewacyjne – co warto wiedzieć?

Cegły elewacyjne są stosowane bardzo często. Przy wykonywaniu elewacji należy unikać podstawowych błędów. Jednym z nich jest niestaranność podczas wymurowania ścianki elewacyjnej. Należy pamiętać o...

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zaprojektować idealny dom

Większość ludzi chce zbudować idealny dom. Jest magnesem dla wielu typów ludzi, a ich zainteresowania ciągle się zmieniają. Nie jest łatwo zaprojektować dom, który odpowiada...

CZYTAJ WIĘCEJ

Jakie są rodzaje mebli do sypialni

We współczesnym świecie wiele osób szuka większego komfortu w swoich sypialniach. Na rynku można znaleźć i kupić wiele różnych rodzajów mebli do sypialni. Dlatego musimy...

CZYTAJ WIĘCEJ