Porady dotyczące znalezienia najlepszej umowy najmu nieruchomości

Umowa najmu jest dokumentem, który nakreśla prawa i obowiązki najemcy i właściciela. Wyszczególnia on kiedy zaczyna się i kończy umowa najmu, a także co można, a czego nie można robić podczas wynajmowania nieruchomości. Dobra umowa najmu będzie również chronić obie strony, upewniając się, że przez cały czas istnieje wzajemne zrozumienie. W ten sposób, nie ma żadnych niespodzianek lub nieporozumień w dół drogi. Przy odrobinie pracy domowej, umowa najmu powinna być pozytywnym doświadczeniem dla Ciebie i Twojego właściciela. Idealnie, będzie ona dokładnie określać, czego każda ze stron może oczekiwać od drugiej, tak aby żadna ze stron nie czuła się wykorzystana po podpisaniu umowy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak znaleźć świetną umowę najmu nieruchomości, abyś chronił swoje interesy, jak również interesy swojego właściciela.

Zapytaj się o warunki umowy

Zanim podpiszesz umowę najmu, upewnij się, że rozumiesz każdy termin i warunek zawarty w umowie. Nie krępuj się prosić właściciela o wyjaśnienie czegokolwiek, co nie jest dla Ciebie jasne. W ten sposób nie będzie żadnych niespodzianek, jeśli i kiedy się wyprowadzisz. Kiedy podpisujesz umowę najmu, zawierasz prawnie wiążący kontrakt. Masz prawa i masz obowiązki. Twój wynajmujący ma takie same prawa i obowiązki. Umowa najmu określa te prawa i obowiązki. Zanim podpiszesz umowę najmu, upewnij się, że rozumiesz każdy termin i warunek. Podobnie, upewnij się, że przekazałeś wszystko, co jest ważne dla Ciebie jako najemcy. Jeśli masz zwierzę domowe, upewnij się, że jest ono wymienione w umowie najmu. Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną, która wymaga specjalnych udogodnień, upewnij się, że jest to również wymienione. Im więcej informacji przekażesz, tym lepiej gospodarz będzie przygotowany, aby pomóc Ci mieć pozytywne doświadczenia jako najemca.

Co powinno być zawarte w umowie najmu?

Kiedy szukasz umowy najmu, chcesz być pewien, że jest ona zgodna z prawem Twojego stanu. Prawo nieruchomości Twojego stanu będzie dyktować, co jest dopuszczalne w umowie najmu, a także co jest wymagane. Ogólnie rzecz biorąc, dobra umowa najmu będzie obejmować następujące elementy: – Nazwa i adres zarówno właściciela, jak i najemcy. Jest to ważny pierwszy krok. Osoba, z którą podpisujesz umowę, musi być łatwo rozpoznawalna. W przeciwnym razie podpisujesz umowę z “John Does, Inc.”, co jest prawnie niemożliwe. – Opis nieruchomości i / lub jednostki najmu. Chcesz, aby obie strony były pewne, że mówią o tej samej nieruchomości. Chcesz także mieć pewność, że nie ma żadnych ukrytych problemów, które mogą kosztować Cię pieniądze lub szkodzić Twojemu zdrowiu lub bezpieczeństwu. – Data rozpoczęcia najmu i data jego zakończenia. Chcesz uniknąć sytuacji, w której jesteś niepewny, kiedy jesteś zobowiązany do płacenia czynszu i kiedy możesz się wyprowadzić. – Wysokość opłaty za wynajem i terminy płatności. Opłaty za wynajem różnią się w zależności od nieruchomości, liczby osób w niej mieszkających i innych czynników. – Kwota depozytu zabezpieczającego, kiedy jest należny i jak będzie przechowywany i rozliczany. – Szczegóły dotyczące mediów, w tym kto jest odpowiedzialny za ich opłacanie. – Ilość czasu, jaką osoba ma na dokonanie napraw, jeśli coś pójdzie nie tak. Nazywa się to “przedawnieniem”. – Warunki dotyczące zwierząt domowych i wszelkich innych współnajemców, którzy mogą mieszkać na terenie nieruchomości.

Rozważ swoje opcje

Jeśli wynajmujesz lokal od prywatnego właściciela, prawdopodobnie zostanie Ci zaproponowana standardowa umowa najmu. Innymi słowy, będzie to uniwersalny dokument, który jest używany dla wszystkich najemców właściciela. Jeśli jednak wynajmujesz mieszkanie od rządowego urzędu mieszkaniowego, możesz otrzymać standardową umowę najmu lub coś, co nazywa się “tenant-landlord agreement”. Istnieją plusy i minusy każdego z nich. Z tenant-landlord agreement, masz możliwość negocjowania warunków, które mogą nie być możliwe z standardowej umowy najmu. Umowa najemca-właściciel może być również przydatna jako dowód w sądzie, zwłaszcza jeśli kwestionujesz swojego właściciela w jakiś sposób. Jeśli zaoferowano Ci standardową umowę najmu, przeczytaj ją uważnie. Jeśli zauważysz coś, co Cię niepokoi, zapytaj właściciela, czy możesz to zmienić. Jeśli wynajmujący zgodzi się na Twoją prośbę, poproś o zmianę na piśmie. Standardowe umowy najmu są ogólne, więc mogą nie być dostosowane do Twojej sytuacji. W związku z tym możesz rozważyć sporządzenie własnej umowy za zgodą właściciela.

Zabezpiecz się aneksem

Jeśli nie jesteś zadowolony z umowy najmu, którą Ci zaproponowano, możesz spróbować negocjować ze swoim wynajmującym. Jeśli Twój wynajmujący jest otwarty na zmiany, możesz spróbować wynegocjować łagodniejsze warunki lub dodać zapis, który Cię chroni. Możesz spróbować dodać do umowy najmu aneks. Uzupełnienie to dodatkowy dokument, który zmienia lub modyfikuje oryginalną umowę najmu. Zanim jednak dodasz cokolwiek do umowy, upewnij się, że Twoja prośba jest rozsądna. Najlepiej jest dodać aneks, aby zabezpieczyć się przed czymś, co jest poza Twoją kontrolą. Na przykład, powiedzmy, że Twój wynajmujący zgodził się zapewnić ubezpieczenie budynku. Ale polisa ubezpieczeniowa nie obejmuje powodzi. Mieszkasz w okolicy, która jest znana z wysokiego ryzyka powodzi. Można dodać do umowy najmu aneks, który wymaga od właściciela zapewnienia ubezpieczenia od powodzi. W ten sposób będziesz chroniony w przypadku powodzi.

Podsumowanie

Umowa najmu nieruchomości jest prawnie wiążącym kontraktem, który określa twoje prawa i obowiązki jako najemcy, jak również prawa i obowiązki twojego właściciela. Zanim podpiszesz umowę najmu, upewnij się, że rozumiesz, na co się zgadzasz i że jest ona zgodna z prawem twojego stanu. Zakupy to najlepszy sposób na znalezienie umowy najmu, która jest dla Ciebie odpowiednia. Jeśli znajdziesz coś, co Ci się podoba, nie bój się negocjować zmian. Wreszcie, jeśli przygotowujesz własną umowę najmu, upewnij się, że jest ona zgodna z prawem twojego stanu.

Co należy wziąć pod uwagę podczas remontu domu

Jeśli chcesz wyremontować swój dom, zapewne wiesz, że proces ten jest nieco kłopotliwy pod względem finansowym. Niektóre remonty są bardziej zabawne niż inne, a niektóre...

CZYTAJ WIĘCEJ

Cegły elewacyjne – co warto wiedzieć?

Cegły elewacyjne są stosowane bardzo często. Przy wykonywaniu elewacji należy unikać podstawowych błędów. Jednym z nich jest niestaranność podczas wymurowania ścianki elewacyjnej. Należy pamiętać o...

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zaprojektować idealny dom

Większość ludzi chce zbudować idealny dom. Jest magnesem dla wielu typów ludzi, a ich zainteresowania ciągle się zmieniają. Nie jest łatwo zaprojektować dom, który odpowiada...

CZYTAJ WIĘCEJ

Jakie są rodzaje mebli do sypialni

We współczesnym świecie wiele osób szuka większego komfortu w swoich sypialniach. Na rynku można znaleźć i kupić wiele różnych rodzajów mebli do sypialni. Dlatego musimy...

CZYTAJ WIĘCEJ