Jak określić wartość domu

Jak określić wartość domu

Rozważając wartość swojego domu, istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Po pierwsze i najważniejsze, stan domu będzie różnić się w jego wartości. Jeśli mieszkasz w ruderze, z dziurami w ścianach, a okna, które wypadają, to jest możliwe, że nie może być w stanie sprzedać swój dom na tyle, jak ktoś, kto mieszka w ładnym domu bez problemów. Istnieją inne czynniki, takie jak wiek domu, lokalizacja (tj. czy jest w pobliżu udogodnień), i jak blisko jest do szkół lub możliwości zatrudnienia, które również wpłyną na to, co cena można uzyskać za nieruchomości. Są to wszystkie ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu ceny, jaką należy umieścić na swoim domu.

Jakie czynniki wpływają na wartość Twojego domu?

Najważniejsze czynniki, które wpływają na wartość domu to jego stan, wiek domu i jak blisko jest do udogodnień lub szkół.

Oprócz tych czynników, należy również rozważyć lokalizację domu. Na przykład, jeśli mieszkasz na ulicy o dużym natężeniu ruchu lub w pobliżu obszaru przemysłowego, to będzie trudno sprzedać swoją własność, ponieważ istnieje tak wiele innych nieruchomości w tym obszarze już.

Oprócz wszystkich tych rzeczy, należy rozważyć, jak duże jest zapotrzebowanie na nieruchomości, takie jak twoje, jak również. Im większy jest popyt na nieruchomość taką jak Twoja, tym niższa będzie jej cena. Jeśli zbyt wiele osób chce kupić nieruchomość, ale nie ma wystarczająco dużo domów na sprzedaż w Twojej okolicy, nie będzie w stanie sprzedać go na tyle.

Jak ocenia Pan(i) stan swojego domu?

Istnieje kilka sposobów, aby przejść o tym. Jedną z metod jest użycie metody Kelley Blue Book, która przypisuje wartości dla każdej kategorii w oparciu o stan domu. Kelley Blue Book ocenia właściwości z albo Doskonały lub Fair stan jako warte 225.000 dolarów i biednych lub zły stan jako warte 195.000 dolarów. Jeśli masz nieruchomość, która mieści się w średniej ocenie stanu Good, to może być warte około 200.000 dolarów.

Innym sposobem byłoby spojrzeć na to, co podobne domy w Twojej okolicy zostały sprzedane w ostatnich miesiącach. Patrząc na te inne domy i ich ceny sprzedaży, można określić, jaką wartość ma Twój dom w stosunku do innych w pobliżu.

Ostatnią opcją jest po prostu zapytać innych osób, które mieszkają w pobliżu, że może być patrząc na zakup domu, co ich opinia o wartości nieruchomości jest.

Ile lat ma twój dom?

Jak wszystko inne, wiek domu jest czynnikiem, który będzie miał wpływ na to, ile jest wart. Ze starszych domów, może być w stanie uzyskać więcej za nieruchomość po prostu dlatego, że nie jest tak pożądane. Im starszy jest twój dom, tym mniej pożądane staje się i mniej prawdopodobne jest, aby znaleźć kogoś, kto chce kupić swój dom.

W jakiej części miasta się znajduje?

Lokalizacja domu będzie również wpływać na wartość domu. Jeśli mieszkasz w ładnej i bezpiecznej okolicy, możesz chcieć sprzedać ten dom za więcej niż ktoś, kto mieszka w szorstkiej okolicy, gdzie przestępczość jest wysoka. Wiek domu będzie również czynnikiem w tym, co cena ktoś może zapłacić za to.

Stan domu i lokalizacja to dwa główne czynniki, które należy zważyć przy ustalaniu, ile trzeba zapłacić za swoją własność. To może pomóc Ci uzyskać największą wartość z nieruchomości.

Czy jest blisko do szkół lub możliwości zatrudnienia?

Jeśli rozważasz sprzedaż swojego domu, jednym z najważniejszych czynników do rozważenia jest to, czy nieruchomość, którą rozważasz sprzedaż jest blisko szkół lub możliwości zatrudnienia. Jeśli dom nie ma szkoły w pobliżu i / lub jeśli nie ma miejsc pracy w okolicy, to prawdopodobnie będzie trudniej znaleźć kogoś, kto chce kupić swoją własność. Mając szkoły w pobliżu lub jest blisko do obszarów z więcej możliwości zatrudnienia sprawia, że łatwiej jest dla ludzi, aby chcieć kupić nieruchomość.

Streszczenie

Wartość domu jest złożona i istnieje wiele czynników, które należy rozważyć przy określaniu ceny, jaką można umieścić na nim. Jeśli mieszkasz w ruderze bez udogodnień w pobliżu, może być w stanie sprzedać za mniej niż ktoś, kto mieszka w ładnym domu w pobliżu możliwości zatrudnienia lub szkół. Innym czynnikiem do rozważenia jest stan domu.

Rozważając wartość swojego domu, należy wziąć pod uwagę wiek i lokalizację nieruchomości, a także jej stan.