Jak inwestować w nieruchomości: 3 najlepsze sposoby na zwiększenie zysków

Jak inwestować w nieruchomości: 3 najlepsze sposoby na zwiększenie zysków

Inwestowanie w nieruchomości jest najszybciej rozwijającą się branżą od wielu lat i nigdzie się nie wybiera w najbliższym czasie. Wartość nieruchomości stale rośnie, dzięki czemu jest to jedna z najbardziej opłacalnych inwestycji, jakie możesz poczynić. W tym artykule, nauczę Cię 3 sposoby, aby wziąć swoje inwestycje do następnego poziomu. Inwestując w nieruchomości, inwestujesz również w siebie i swoją przyszłość, ponieważ może to być świetny sposób na stworzenie pasywnego dochodu i wolności finansowej.

Rodzaje inwestycji

Istnieją 3 różne rodzaje inwestycji w nieruchomości, które można zrobić: zakup nieruchomości na własność, wynajmując go i przerzucając go. Są to wszystkie świetne sposoby inwestowania, ponieważ wszystkie one oferują różne korzyści. Kupno nieruchomości na własność jest najbardziej lukratywną inwestycją, ponieważ nie musisz się martwić o to, co najemcy lub kupujący zrobią z nieruchomością. Po prostu jesteś jej właścicielem, a następnie zbierasz nagrody. Wynajmowanie nieruchomości może być bardzo opłacalne, jak również, zwłaszcza jeśli jesteś w stanie znaleźć dobrego najemcę, który płaci na czas i nie powoduje żadnych szkód. Wreszcie, przerzucanie nieruchomości jest ryzykowne, ale może mieć wielki potencjał dla zysków z pewną ciężką pracą i poświęceniem.

Poznaj czynniki ryzyka

1. Inwestowanie w nieruchomości zagrożone

2. Pożyczki pod zastaw nieruchomości

3. Wprowadzanie ulepszeń do istniejącej nieruchomości

Znajomość czynników ryzyka jest kluczowa przy inwestowaniu w nieruchomości, ponieważ pomaga ocenić wielkość ryzyka, które można podjąć na danej nieruchomości inwestycyjnej. Niektóre rodzaje nieruchomości są bardziej ryzykowne niż inne i będą wymagać większych zysków, aby zrekompensować to ryzyko. Jeśli nie jesteś pewien co do potencjalnego sukcesu danej inwestycji, może nie warto podejmować tego poziomu ryzyka, ponieważ może nie być w stanie odzyskać od wszelkich strat, które mogą się z nim wiązać.

Jak znaleźć właściwości do flip

Znalezienie właściwości do przerzucania może być wyzwaniem, ale są pewne sposoby, które można zrobić to łatwiejsze. Jednym ze sposobów jest spojrzenie na MLS i znaleźć właściwości, które są niedowartościowane i wygląda na to, że mogą być łatwe flip. Zauważysz większość z tych właściwości nie są w gorących obszarach, jak to zabiera od ich potencjalnych zysków. Innym sposobem jest spojrzenie na listy nieruchomości do wynajęcia i zobaczyć, czy któryś z nich wyskoczyć na ciebie jako potencjalny flip. To daje możliwość zakupu nieruchomości, a następnie wynająć go na dodatkowe dochody, co jest szczególnie przydatne dla tych, którzy nie mają wystarczająco dużo pieniędzy, aby inwestować w nieruchomości jeszcze.

Najlepsze sposoby na zakup nieruchomości

Najlepszym sposobem na zakup nieruchomości jest poprzez inwestycje. Kiedy inwestujesz w nieruchomości, robisz długoterminową inwestycję w celu uzyskania znaczących zysków w czasie. Kupowanie nieruchomości i wynajmowanie ich jest również dobrym sposobem na dywersyfikację portfela, ponieważ może pomóc Ci zarobić trochę dodatkowego dochodu na boku, a także zwiększyć wartość aktywów domu. Jest to również doskonała strategia pozwalająca uniknąć podwyżek stóp procentowych.

Jeśli nie masz w tej chwili zbyt wiele pieniędzy na inwestycje, możesz wynająć swój dom i mieszkać w nim, jednocześnie zarabiając na nim, wynajmując go lub korzystając z Airbnb. To może być opcja, jeśli potrzebujesz trochę dodatkowej gotówki, ale nie możesz sobie pozwolić na zakup nieruchomości w tej chwili.

Inną opcją jest inwestowanie w domy wakacyjne. Jeśli szukasz czegoś, co nie jest zbyt daleko od domu, to może to być dobry wybór dla Ciebie. Możesz wynająć te właściwości, podczas gdy są one wolne w czasie poza sezonem i zaoszczędzić sobie trochę kosztów podróży.

Wreszcie, inwestowanie w przestrzenie komercyjne to kolejna świetna opcja dla tych, którzy są zainteresowani rozwojem biznesu i chcą założyć własną firmę później w dół linii.”

Pierwsze kroki przy zakupie nieruchomości

Przy zakupie nieruchomości, pierwszym krokiem jest zrobić swoje badania. Będziesz chciał dowiedzieć się, jaka jest mediana ceny tej nieruchomości w Twojej okolicy, a także jakie są średnie koszty wynajmu i posiadania. To da ci pojęcie o tym, czy jest to dobra inwestycja dla Ciebie i ile pieniędzy trzeba będzie włożyć. Drugim krokiem jest posiadanie realistycznych oczekiwań. Jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy teraz, prawdopodobnie nie będzie w stanie kupić nieruchomość na własność – to najlepiej spojrzeć na wynajem zamiast. Wreszcie, upewnij się, że jest to coś, co chcesz zrobić – jeśli nie jest to rocket science dla Ciebie, a następnie przejdź do niego!

Jeśli chodzi o inwestowanie w nieruchomości, jakie są Twoje cele?

Jeśli szukasz do inwestowania w nieruchomości dla pieniędzy, może nie chcesz tego robić. Nieruchomość jest długoterminową inwestycją i nie oferuje tyle krótkoterminowych zysków, jak inne inwestycje. Jeśli szukasz bardziej natychmiastowego zwrotu, istnieje wiele innych opcji, które mogą zapewnić Ci wysoką stopę zwrotu (np. akcje).

Jeśli chcesz dowiedzieć się o zakupie i sprzedaży nieruchomości i stworzyć swój własny biznes, to inwestowanie w nieruchomości jest idealne dla Ciebie! Nieruchomości mogą być wykorzystane jako zabezpieczenie pożyczek lub inwestycji, więc są bardzo płynne.

Po pierwsze, musisz mieć pewność, że inwestujesz we właściwą nieruchomość. Nie można po prostu inwestować w każdej nieruchomości, i to nie jest mądre, aby podjąć ryzyko zakupu nieruchomości, która jest zbyt cenowo lub ma zbyt dużo konkurencji. Aby znaleźć nieruchomości, zacznij od szukania nieruchomości, które były na rynku przez mniej niż rok. Jeśli znajdziesz nieruchomość z tych kwalifikacji, a następnie trzeba będzie rozważyć, jaki rodzaj strategii inwestycyjnej chcesz użyć – czy to flipping, hurtowych lub leasing.

Bądź świadomy swoich mocnych stron jako inwestor

Po drugie, należy znać swoje mocne strony jako inwestor, zanim zaczniesz inwestować w nieruchomości. To da Ci solidne pojęcie o tym, jaki rodzaj nieruchomości jest najlepiej nadaje się do zestawu umiejętności i budżetu. Na przykład, jeśli jesteś dobry w negocjowaniu cen, a następnie sprzedaży nieruchomości najlepiej nadaje się do Twojego zestawu umiejętności. Jeśli jesteś silny w finansach i zrozumienie złożonych transakcji finansowych, takich jak kredyty hipoteczne i rolki czynszu, a następnie sprzedaży hurtowej jest prawdopodobnie to, co pasuje do Twojego zestawu umiejętności najlepiej.

Po trzecie, upewnij się, że masz plan przed inwestowaniem, tak aby w przypadku, gdy rzeczy nie idą dokładnie tak, jak planowano z zakupem nieruchomości lub umowy najmu, nie będzie to narażać strategii inwestycyjnej na ryzyko. Na przykład, przy zakupie jednostek czynszowych od inwestorów, którzy posiadają inne jednostki w tym samym budynku lub sąsiedztwie, ważne jest, aby negocjować z wyprzedzeniem, tak aby obie strony rozumiały wzajemne oczekiwania i chce z transakcji.