Jak dobrze i szybko sprzedać działkę

Jak dobrze i szybko sprzedać działkę

Jest to pytanie, na które nie można w sposób prosty odpowiedzieć. Sprawdźmy więc kilka, ważnych i niezbędnych czynników, które nam w tym pomogą. Jeżeli chcemy dobrze sprzedać działkę, musimy ją najpierw dobrze kupić. Po pierwsze, powinniśmy prześledzić i przeanalizować miejsce, w którym chcemy nabyć naszą przyszłą ziemię. Konieczne będą porady geodety, który może nam zmierzyć teren lub podpowiedzieć, czy będzie to odpowiednie miejsce na budowę naszego przyszłego domu. Najlepiej by było, aby teren, pod którym chcemy się budować był w miarę suchy, prosty, a także dobrze nasłoneczniony ze wszystkich stron. Przejrzyjmy też, czy w jej pobliżu znajdują się inne domy, sklepy. Musimy też sprawdzić status działki, czyli, czy jest ona rolna, czy budowlana lub czy w przyszłości będziemy mogli tam postawić dom. Udajmy się w tym celu do urzędu gminy po plan zagospodarowania przestrzennego. Znajdziemy tam niezbędne informacje. W pobliżu musi się znaleźć gaz, ścieki, a także prąd. Jeżeli nasza działka nie będzie objęta planem zagospodarowania przestrzennego, zgłośmy do urzędu gminy odpowiednie pismo.


Najważniejsze, aby przygotować odpowiedni plan

Jeżeli chcemy prowadzić działalność gospodarczą, na przykład lokal gastronomiczny, do tego celu przeznaczone są tak zwane działki inwestycyjne. Muszą one posiadać zezwolenie na prowadzenie tam działalności gospodarczej.
Kiedy posiadamy działkę, która jest znacznie większa, od zaplanowanego metrażu pod sprzedaż, możemy ją bez problemu podzielić na kilka, mniejszych. Może nam w tym pomóc geodeta. Sprawdźmy też, czy w pobliżu działki jest droga dojazdowa, czy będziemy mogli bez problemu się po niej poruszać. Tak więc, jak widać, aby kupić odpowiednią działkę budowlaną musimy sprawdzić wiele rzeczy, czynników, abyśmy mogli w przyszłości wybudować tam dom albo bez problemu sprzedać. Jeżeli wszystkie wytyczne będą zgodne, możemy wtedy dobrze i szybko sprzedać działkę.