Co trzeba wiedzieć przed zakupem domu

Co trzeba wiedzieć przed zakupem domu

Kupno domu jest jedną z największych inwestycji, jakie poczynisz w swoim życiu. Ważne jest, aby przygotować się przed inwestowaniem w każdym domu, ucząc się o rynku, opcje finansowania, i co należy oczekiwać. Co najważniejsze, ważne jest, aby mieć świadomość, co twoje pieniądze mogą kupić na dzisiejszym rynku mieszkaniowym.

Jeśli jesteś gotowy do zakupu nowego domu lub sprzedaży obecnego miejsca zamieszkania, zebraliśmy dla Ciebie listę pytań, które należy zadać sobie i rozważyć przed złożeniem oferty. Jeśli kupujesz nowy dom, ale chcesz najpierw zaoszczędzić, te wskazówki pomogą Ci znaleźć idealny dom na sprzedaż w najlepszej cenie.

Co musisz wiedzieć przed zakupem domu

Jeśli rozważasz zakup domu, istnieje wiele różnych aspektów, które należy wziąć pod uwagę. Ważne jest, aby wiedzieć, co można sobie pozwolić, ile to będzie kosztować, aby naprawić domu przed sprzedażą go, jaki rodzaj kredytu jest konieczne, a co ważniejsze, czy jesteś gotowy do odpowiedzialności.

Po pierwsze i najważniejsze, należy rozważyć swój budżet. Na co możesz sobie pozwolić? Jaki jest twój przedział cenowy? Czy szukasz czegoś w określonej okolicy? Gdy już odpowiesz na te pytania, zacznij przeglądać oferty online. Następną rzeczą do rozważenia jest to, czy dom będzie potrzebował napraw przed wprowadzeniem domu na rynek. Czy dom potrzebuje aktualizacji lub dodatkowej przestrzeni? Czy dach przecieka lub jest tam uszkodzenie termitów? Rozważ wszystkie te rzeczy przed przejściem do przodu z zakupu, tak, że kiedy zdecydujesz się umieścić go na rynku, to będzie atrakcyjne i sprzedać szybko.

Twoje opcje finansowania

Opcje finansowania różnią się w zależności od tego, kto kupuje nieruchomość. Trzy główne rodzaje kredytów, których ludzie zazwyczaj używają to kredyty FHA (Federal Housing Administration), kredyty VA (Veterans Affairs) i konwencjonalne kredyty hipoteczne. Konwencjonalne kredyty hipoteczne są tam, gdzie kupujący pożyczają od banku lub innej instytucji finansowej w celu zakupu nieruchomości, które zazwyczaj są wyżej oprocentowane niż kredyty FHA. Dodatkowo, konwencjonalne kredyty hipoteczne mają zazwyczaj niższe zaliczki i krótsze terminy spłaty niż kredyty FHA. Aby dowiedzieć się więcej o opcjach finansowania dla właścicieli domów i dowiedzieć się, która z nich jest najlepsza dla Twojej sytuacji, skontaktuj się z doradcą FHA.

Porady dotyczące kupna

-Jaki rodzaj domu jest najlepszy dla mojej rodziny?

-Czy w okolicy jest duży ruch?

-Czy jest blisko do pracy lub transportu publicznego?

-Jak dużo ziemi ma dom?

-Czy powinienem kupić dom do remontu, czy droższy?

-Jakiego typu jest to sąsiedztwo?

-Czy mogę sobie pozwolić na tę nieruchomość?

Są to wszystkie ważne pytania, które należy zadać sobie przed skokiem do zakupu następnego domu. Oczywiście, każdy ma inne potrzeby, więc nie bój się zapytać pośrednika, co ich zdaniem jest najlepsze dla Ciebie. Należy również upewnić się, że można sobie pozwolić na następny zakup domu. Ponieważ zakup nowego domu stanowi tak dużą inwestycję, ważne jest, aby wiedzieć, ile można sobie pozwolić, a nie tylko zakładać, że ktoś inny będzie finansować cały projekt. Powinieneś również rozważyć zbadanie podatków i kosztów ubezpieczenia. Istnieje wiele kalkulatorów dostępnych w Internecie, które pomogą Ci określić, ile pieniędzy idzie na te obszary, co może pomóc zaoszczędzić trochę pieniędzy przy podejmowaniu decyzji o opcjach mieszkaniowych.

Sprzedaż domu

Jednym z najważniejszych kroków w sprzedaży domu jest przygotowanie domu do sprzedaży. Obejmuje to robienie zdjęć i aukcji domu na stronach internetowych, takich jak Zillow, Redfin, i Trulia. Można również użyć tych stron, aby zobaczyć, ile porównywalne domy są wymienione na i co ich ceny wywoławcze są.

Oto kilka innych rzeczy, które należy rozważyć przed przygotowaniem domu do sprzedaży:

– Upewnij się, że stocznia i na zewnątrz domu są dobrze utrzymane. Nadążać z krajobrazu, pielęgnacji trawników i malowania zewnętrznego na preferencje kupującego.

– Jeśli nie korzystasz z nieruchomości wystarczająco dużo, rozważ skontaktowanie się z profesjonalnym serwisem sprzątającym, aby pomóc odświeżyć miejsce. Będą one dać to głębokie czyszczenie podczas upewniając się, że wszystko wygląda świeżo.

– Jeśli jest coś, co chcesz usunąć z nieruchomości najpierw tak, że może być umieszczony w magazynie lub darowizny, teraz jest czas, aby to zrobić! Ważne jest, aby sprzedać wszystko w dobrym stanie, aby uniknąć potencjalnych problemów z kupującymi lub inspektorami podczas procesu inspekcji.

Finalizacja transakcji

Jak długo zajęło Ci zamknięcie na swoim domu?

Ile wydałeś na opłaty za zamknięcie?

Jakie rzeczy były zawarte w sprzedaży swojego poprzedniego domu?

Jaki był proces jak na uzyskanie zatwierdzenia kredytu i jakie były warunki, które przyszły z nim? Jeśli sprzedajesz dom, zadaj sobie pytanie:

Kto kupi ten dom? Jakie są ich kwalifikacje i jaki jest ich pożądany styl życia? Jaka jest wartość rynkowa mojej nieruchomości w tej chwili? Czy będę w stanie znaleźć kupca szybko lub będę musiał poczekać chwilę, zanim go znajdę?