Co to jest inwestycja w nieruchomości?

Co to jest inwestycja w nieruchomości?

Inwestycja w nieruchomość jest formą aktywów finansowych, która zapewnia właścicielowi zwrot w czasie. Może to być dom, firma, a nawet mieszkanie.

Nieruchomości zapewniają inwestorowi zwrot z inwestycji (ROI). Inwestor może zdecydować się na zakup i przechowywanie aktywów, a także aktywów krótkoterminowych, takich jak akcje i obligacje. Nieruchomość zapewnia również zwrot z inwestycji, gdy wartość aktywów zmienia się (spada lub rośnie).

Kupując nieruchomość inwestycyjną, możesz cieszyć się korzyściami płynącymi z jej posiadania przez wiele lat. Będziesz także cieszyć się satysfakcją, że pieniądze pracują dla Ciebie, a nie tylko na koncie bankowym.

Jeśli jednak chcesz zainwestować w nieruchomości, przed podjęciem takiej decyzji należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: jaki jest zwrot z inwestycji? Ile mam przepływu gotówki? Ile mam przepływu gotówki? Jaki jest mój profil ryzyka? Jakie są moje cele krótko- i długoterminowe? Jakie mam plany i cele na przyszłość?

Inwestorzy coraz częściej szukają sposobów na dywersyfikację swoich portfeli i zwiększenie zwrotów. Te strategie dywersyfikacji obejmują inwestycje w nieruchomości. Nieruchomości to bardzo złożona klasa aktywów i wymaga różnych umiejętności, aby odnieść w niej sukces. Inwestor musi zrozumieć różne rodzaje aktywów nieruchomościowych, sposób ich działania i wartość.

Wskazówki dotyczące inwestowania w nieruchomości

Rynek mieszkaniowy jest obecnie w stanie wahania, co oznacza, że nigdy nie było lepszego czasu na inwestowanie w nieruchomości. Według American Institute of Real Estate, inwestorzy mogą spodziewać się 9,7% zwrotu z inwestycji, jeśli zaczną inwestować teraz i kontynuować do 2020 roku. Oto dziesięć wskazówek dotyczących inwestowania w nieruchomości, które pomogą Ci zacząć.

1) Zacznij od małego. Nie próbuj kupić całą nieruchomość lub wiele właściwości jeszcze. Spróbuj zacząć od jednego domu, który kochasz i naprawiając go kawałek po kawałku. W ten sposób będziesz wiedzieć, co działa, a co nie, bez ryzykowania całego portfela inwestycyjnego na jednym projekcie.

2) Użyj płatnych strategii marketingowych, takich jak reklamy drukowane i reklamy w mediach społecznościowych, aby przyciągnąć potencjalnych nabywców z okolicy, którzy nie szukają domu, ale są zainteresowani zakupem czegoś innego.

Znalezienie nieruchomości, która odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi jest trudnym zadaniem. Będziesz musiał zrobić kilka badań, zapytać, i mieć oczy otwarte na właściwą okazję. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć idealne nieruchomości:

1) Poświęć czas, aby poznać dzielnice, którymi jesteś zainteresowany. Badania, co się tam dzieje i dowiedzieć się, kto to jest dobre dla. Zapytaj mieszkańców o ich ulubione miejsca, lokale i firmy w okolicy. To będzie o wiele łatwiej zawęzić wyszukiwanie, gdy wiesz, jaki rodzaj ludzi tam mieszka i jakie demograficzne reprezentują.

2) Ustaw swój przedział cenowy przed rozpoczęciem poszukiwania właściwości. Wiedząc, ile jesteś gotów wydać, ułatwi Ci zrozumieć, jaki rodzaj właściwości są w swoim przedziale budżetowym.

3) Nie kupuj nieruchomości, która nie jest zgodna z Twoim obecnym stylem życia lub preferencjami. Na przykład, jeśli nie lubisz mieszkać w apartamentach lub kondominiach, nie kupuj jednego tylko dlatego, że wydaje się być niedrogą opcją lub dlatego, że ma dobrą lokalizację w pobliżu transportu publicznego lub jest blisko do pracy (jeśli jest to coś, czego potrzebujesz).

4) Zastanów się, jak długo chcesz, aby ta nieruchomość inwestycyjna trwała przed zakupem. Kupno nieruchomości, remont, a następnie sprzedając go może trwać kilka lat, więc upewnij się, że to działa z linii czasu i celów.

5) Badania przepisów rządowych, które mogą mieć zastosowanie do rynku mieszkaniowego w obszarze, w którym szukasz na właściwości.

Wskazówki dotyczące udanej spłaty kredytu hipotecznego
Nie płać kredytu hipotecznego, dopóki nie nadrobisz wszystkich zaległości w rachunkach. Kiedy masz zaległości, możesz tak się wciągnąć w próby ich nadrobienia, że łatwo zapomnieć o ważnych rzeczach, takich jak spłata kredytu hipotecznego.

Dokonuj płatności bezpośrednio z konta bankowego, zamiast używać karty kredytowej. Dzięki temu łatwiej będzie Ci śledzić postępy, rozumieć, co jest płacone i nie ulegać pokusie wydawania więcej niż masz w banku.

Doradztwo w zakresie negocjacji i sprzedaży nieruchomości.
Podczas sprzedaży domu, ważne jest, aby uzyskać jak najwięcej pieniędzy za nieruchomości, jak to możliwe. Negocjacje z potencjalnym nabywcą jest coś, co należy zrobić ostrożnie i dobrze przed transakcji jest sfinalizowana. Należy również upewnić się, że masz nieprzewidziane sytuacje zapisane w umowie w przypadku, gdy rzeczy nie idą zgodnie z planem.

Sprzedających może zainspirować lista wskazówek z National Association of Realtors (NAR) na temat tego, jak skutecznie negocjować, w tym:

– Nie bój się odejść, jeśli oferta nie działa dla Ciebie lub Twojej.

– Bądź przygotowany na każdą ewentualność podczas negocjacji, jak ktoś zmienia zdanie w ostatniej chwili.

– Zawsze przynieść brokera lub agenta z tobą podczas negocjacji z kupującymi tak, że wiedzą, co powiedzieć w swoim imieniu. Im więcej wiedzą o tym, co się dzieje, tym lepiej będą one w stanie orędować w Twoim imieniu.

3) Przygotuj się przed sprzedażą, zaczynając od kilku badań na temat tego, ile domy są zazwyczaj sprzedaje się w obszarze, w którym chcesz sprzedać i jak długo to zwykle trwa, aby je sprzedać. Pomoże to w określeniu rozsądnej ceny za dom, a także pomoże stworzyć realistyczne oczekiwania dotyczące tego, kiedy faktycznie go sprzedać.

4) Ustanowienie siebie jako eksperta w dziedzinie inwestowania w nieruchomości, zanim zaczniesz inwestować w nieruchomości, ponieważ pomaga to dać ludziom zaufanie do Ciebie i Twojej zdolności do inwestowania mądrze i skutecznie.