Brama przesuwna. Co to jest? Jaką wybrać?

Brama przesuwna. Co to jest? Jaką wybrać?

Bramy przesuwne są coraz bardziej popularne i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mechanizm ich działania opiera się na samonośnych szynach montowanych na słupkach. Bramy przesuwne zazwyczaj są wykonywane z drewna, metalu, jak również ozdobione wykutymi z żelaza wzorami. Bramy przesuwne wykonane z drewna będą wymagały odpowiedniej konserwacji. Należy zwrócić uwagę na to, czy jest wykonana z drewna impregnowanego, czy też impregnacja będzie dodatkową usługą związaną z dodatkowymi opłatami. Bramy przesuwne wykonane z drewna należy konserwować raz na parę lat. Częstotliwość konserwacji bramy przesuwnej zależy, od jakości stosowanych środków konserwujących.

Bramy wykonane z metalu i żelaza zabezpieczyć odpowiednimi preparatami antykorozyjnymi. Producent oferujący bramy przesuwne być może w cenie bramy będzie oferował także pokrycie jej antykorozyjnym preparatem. Nie jest to jednak wymóg czy reguła, dlatego należy się upewnić, czy naniesienie powłoki antykorozyjnej nie będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami. W przypadku ochrony bramy przesuwnej przez korozją poleca się stosowanie metod takich jak malowanie proszkowe, farba podkładowa i nawierzchniowa, jak również cynkowanie ogniowe.

Bramy przesuwne wykonane z drewna prezentują się równie dobrze jak bramy przesuwne wykonane z żelaznych wzorów. Wybór od charakteru i stylu posesji, między innymi od rodzaju kostki brukowej, a także od kolorystyki ściany domu i innych zabudowań znajdujących się na terenie działki. Nie zawsze jest dystrybutor bram przesuwnych oferuje dodatkowo ich montaż i siłowniki do bram. Warto zatem poszukać odpowiedniej oferty, która zapewni nam kompleksową obsługę. Bardzo często producent oferuje nie tylko bramy przesuwne, ale także dodatkowe akcesoria, na przykład preparaty konserwacyjne lub preparaty antykorozyjne służące do ochrony bram przesuwnych wykonanych z metalu i ozdobnych konstrukcji żelaznych. Warto od razu zaopatrzyć się w tego typu środki.